מניעת תאונות ילדים בקיץ


מזג האוויר מתחיל להתחמם ומעודד את הילדים ובני הנוער לצאת ולבלות. אך בארץ, כמו בשאר העולם, ילדים ובני נוער נוטים להיפגע יותר בקיץ. בקיץ הילדים ובני הנוער נמצאים יותר זמן מחוץ לבית, ויש להם יותר זמן פנוי לפעילויות ובילויים שחלקם מסוכנים ועלולים להוביל לאסונות. תאונות דרכים הן גורם משמעותי לפגיעות של ילדים ובני נוער, במיוחד בארצנו בה שיעור תאונות הדרכים גבוה. בכדי להקטין את הסיכון והפגיעות של ילדים התקינו מושב בטיחות לילד. 
סכנה נוספת היא השארת ילדים ברכבים ללא השגחה בעונת הקיץ. ילדים ובני נוער מסכנים את עצמם בדרכים גם כאשר אינם נוסעים ברכב, אלא הולכים ברגל. 
תאונות אופניים מהוות סכנה לפגיעות ראש אצל ילדים ובני נוער. בארץ מספרם של הילדים ובני הנוער שנפגעים מתאונות אופניים עולה בעונת הקיץ. חשוב להקפיד על חבישת קסדה בעת הרכיבה. הקסדה מונעת בצורה משמעותית פגיעות מוח וראש. 
בני נוער וילדים שנמצאים בבית שעות רבות מרגישים בודדים ומשועממים. לעתים הם לוקחים סיכונים מיותרים בכדי להפיג תחושות אלו. לא משאירים ילד עד גיל 12 ללא השגחת מבוגר, וכאשר משאירים ילדים לבד בביתם יש לתת להם כללי בטיחות בסיסיים ומספרי טלפון אליהם יוכלו להתקשר בשעת חירום. 
ילדים ובני נוער נפלו מחלונות פתוחים, שפתוחים לרווחה בעונת הקיץ. לרוב הנפילות קורות לילדים מגיל 5 בעת משחק, אך הסיכון קיים גם בגילאים גדולים יותר. בכדי להקטין את הסיכון לנפילת ילדים מגובה מומלץ להגביל את פתיחת החלונות למרווח של כ10 ס"מ. 
על פי ארגון הבריאות העולמי הסכנה המרכזית לחייהם של ילדים ובני נוער בכל העולם היא טביעה. כדי להקטין את הסיכון לטביעות מומלץ ללמד שחייה ילדים מגיל 5 ומעלה ועד פיתוח המיומנות. בנוסף, חשוב להקפיד להשגיח על הילדים כאשר הם נמצאים ליד מקור מים ולדאוג שישנם שירותי הצלה בסביבה.

אנחנו Home-Aid חורטת על דגלה להביא ידע מציל חיים לכלל האזרחים

איכות גבוהה של הדרכה, שירות ומוצרים. מצויינות, אמינות ומקצועיות

Home-Aid © כל הזכויות שמורות לחברת | Dudil.Net